Зворотній дзвінок
Землевпорядкування та оцінка

Землевпорядкування та оцінка

Як безболісно розірвати договір купівлі-продажу?

На жаль, процес покупки нерухомості і її реєстрації не завжди проходить так гладко, як хотілося б, і в деяких випадках виникає необхідність розірвати угоду в судовому порядку.

Чому доводиться розривати договір купівлі-продажу?

Причин для розірвання договору може бути чимало. По-перше, обов’язковою є не тільки оцінка майна експертом, але і реєстрація угоди в державних органах. Досить однієї помилки з боку влади, щоб опинитися перед ризиком скасування договору. Якщо ж питання виникають з причин, пов’язаних з діями однієї зі сторін, найкращим рішенням буде обопільна згода, оскільки розірвання договору через суд майже завжди виявляється набагато більш витратним заходом.

Важливо розуміти, що угоду визнають недійсною, якщо позивач зможе зібрати і представити переконливі докази серйозності підстав. Це можуть бути підроблені документи, ігнорування законних інтересів дітей або тиск на них, обмежена дієздатність одного з учасників угоди. Все це достатні причини для розірвання договору купівлі-продажу. Варто бути готовими і до того, що суд врахує і проблеми побутового, а також особистого характеру.

Якщо досягнуто обопільна згода для розірвання договору, документ про скасування угоди необхідно підтвердити у нотаріуса. При цьому необхідно звернутися до того ж фахівця, який раніше запевнив договір купівлі-продажу.

Коли без суду не обійтися?

Коли друга сторона відмовляється йти на переговори і розривати договір з обопільної погодженням, доведеться подати позов до суду. При цьому, відповідно до першої частиною статті 216 Цивільного кодексу, у разі позитивного рішення, сторонам належить повернути один одному цінності, які були отримані в ході проведення операції. Згідно з тим же ЦКУ, договір може бути розірваний у випадках:

  • протиріччя змісту моральним принципам та інтересам суспільства;
  • протиріччя з Цивільним кодексом та іншим нормам права;
  • виявлення помилки нотаріуса, який займався проведенням операції;
  • наявності доказів того, що угода проводилася під тиском в умовах обмеженої свободи і волевиявлення;
  • участі в угоді недієздатної особи;
  • порушення закону однієї зі сторін;
  • протиріччя угоди інтересам неповнолітніх дітей.

Позов про розірвання договору подається в разі виявлення шахрайських дій однієї зі сторін, підробки документів, порушень правил приватизації. Дуже часто розрив угоди ініціюється при появі нових спадкоємців або звільнення людей, які мали право на нерухомість, але відбували покарання в місцях позбавлення волі.

Питання безпеки

Щоб убезпечити себе від тужних судових розглядів або, як мінімум, мати шанси довести свою правоту і повернути витрачені кошти, варто проявляти пильність ще на етапі підготовки угоди. Не завадить ознайомитися з поширеними шахрайськими схемами і типовими помилками чиновників. Оцінка майна – дуже значуща процедура, і як би не хотілося піти від оподаткування, в документацію варто записувати тільки реальні цифри.

Вкрай уважно треба поставитися до змісту підписується договору. У ньому неодмінно повинні бути відображені, крім суми оплати, граничні терміни передачі майна та умови, при яких договір може бути розірваний. Проста обережність, додаткова консультація з юристом або надійним ріелтором допоможуть знизити ризики і продавцеві, і покупцеві.

Про послугу

Скориставшись послугами компанії «Фортеко Україна», ви можете бути впевнені в професійному виконанні роботи незалежно від того, чи буде це десятихвилинна консультація, або реалізація складного багатоетапного проекту.

Оцінка майна експертом компанії виконується для будь-яких об’єктів, що належать приватним особам і організаціям різної форми власності. Це житлові будинки, офісні приміщення, складські, виробничі, торговельні, готельні комплекси, гаражі, земельні ділянки та інша нерухомість, включаючи проблемні об’єкти незавершеного будівництва. Ми працюємо по всій Україні і враховуємо в роботі регіональну специфіку. Звертайтеся прямо зараз!

194
27.09.2019
З питань експертної оцінки майна:Наталія СвиридоваЮрист консультант
098-500-50-00

Завдяки масштабам FORTECO (відділення представлені у всіх регіонах України), Ми пропонуємо максимально гнучкі тарифи за напрямом «експертна оцінка квартир, будинків, земельних ділянок Київ (Україна)», що дозволяє утримувати найнижчі ціни на послуги оцінки нерухомості та землі серед оціночних компаній країни.

Блог

Документи для продажу земельної ділянки

Документи для продажу земельної ділянки

Операції з землею в Києві з кожним роком проводяться все частіше і…

Приватизація ділянки для будівництва будинку

Приватизація ділянки для будівництва будинку

Відповідно до Земельного Кодексу України громадяни можуть скористатися правом на отримання безоплатної…

Приватизація земельної ділянки для обслуговування будинку

Приватизація земельної ділянки для обслуговування будинку

Питання про приватизацію земельної ділянки під житловим будинком хвилює багатьох власників житлової…

Приватизація садової ділянки

Приватизація садової ділянки

Відповідно до вимог чинного законодавства України кожен об’єкт нерухомості повинен оформлятися відповідним…

Аренда земельного участка

Аренда земельного участка

Для багатьох власників комерційних об’єктів, а також для приватних осіб актуальним сьогодні…