Зворотній дзвінок
Землевпорядкування та оцінка

Землевпорядкування та оцінка

Продаж нерухомості: характерні помилки, яких можна уникнути

Багатьом здається, що поверхнева оцінка майна, орієнтація на ціни аналогічних квартир і ретельне маскування недоліків – це головне, що необхідно зробити, щоб продати квартиру швидше і якомога дорожче. Експерти компанії «Фортеко Україна», для яких оцінка майна є щоденним завданням, а спілкування з продавцями – частиною цієї роботи, помічають, що багато наших співвітчизників могли б набагато вигідніше продати житло, якби не робили одні і ті ж помилки.

Поспіх і неправильна оцінка вартості

Перша з них – бажання закрити операцію в рекордні терміни. У таких випадках ні грамотний аналіз, ні об’єктивна оцінка майна і загальної ситуації на ринку навіть не проводяться, продавці-спринтери намагаються уникнути спілкування навіть з професійними агентами з продажу нерухомості. У підсумку житло або іде за заниженою ціною, або продавці роблять такі помилки.

Друга помилка, яка, загалом, є ключовою, пов’язана з визначенням ціни на житло, що продається. Лише правильна оцінка вартості нерухомості дозволяє вірно визначити стратегію подальшого продажу. До речі, ідея завищеної ціни з наступним торгом на даному етапі є провальною, оскільки покупці, які планують укластися в певний бюджет, теж цінують свій час і, переглядаючи величезну кількість оголошень, відразу виділяють ті, що підходять за ціною.

Нерідко, без будь-якої прив’язки до реальної оцінки вартості майна, занадто високу ціну пропонує не надто сумлінний агент, першочергове завдання якого – залучити якомога більше клієнтів. На ділі ж, завищення ціни більш ніж на тисячу доларів найчастіше закінчується втратою часу і грошей. Коли житло занадто довго не продається, продавець вимушено знижує ціну. Тим, хто не поспішає з продажем житла, не має сенсу виставляти занадто високу вартість. У дуже рідкісних випадках трапляються покупці, які не володіють ситуацією на ринку житла, але, швидше за все, в результаті все одно доведеться знижувати ціну.

Неувага до зовнішнього вигляду

Вартість нерухомості збільшиться, навіть якщо зробити дуже недорогий косметичний ремонт. Масштабні роботи затівати не варто, але замінити шпалери, пофарбувати стіни та привести в порядок паркет необхідно однозначно.

Дуже важливо перед показом квартири потенційним покупцям провести генеральне прибирання, щоб все було ідеально чистим, включаючи меблі та штори. Не варто поспішати з перевезенням предметів інтер’єру і демонструвати потенційним покупцям порожні кімнати. Від мотлоху, звичайно, краще позбутися. Якщо вдасться створити враження затишного житла, покупець буде більш прихильним до такої пропозиції.

Варто пам’ятати, що невдало зроблені фото для оголошення можуть також дуже загальмувати продаж. Перед тим, як робити знімки, варто все прибрати і додати світла. Необхідно показати у вигідному ракурсі все приміщення, а також додати хороші фото з вікна квартири, зроблені при відкритих віконницях. Це допоможе отримати уявлення про інфраструктуру і розташуванні будинку.

Неадекватна самооцінка і бажання приховати недоліки

Багато людей, які вклали душу в облаштування житла і які звикли до нього, вважають його максимально зручним і придатним для будь-якого покупця. Однак, на жаль, така оцінка майна може виявитися не зовсім об’єктивною. Якщо такому власнику житла прямо вказують на явні недоліки, які можуть стати приводом для знижки, він може відмовитися від продовження розмови. Краще не допускати таких ситуацій і укласти вигідну угоду.Своєчасна оцінка майна експертом допоможе визначити сильні і слабкі сторони нерухомості. Щосили намагаючись приховати суттєві недоліки, можна опинитися в ситуації, коли покупець помічає їх вже на стадії укладання угоди і, втративши довіру до продавця, відмовляється купувати житло.

Зволікання з вибором покупця і коливання ціни

Нерідко відбувається так, що власник житла отримує відразу декілька вдалих пропозицій, і не може визначитися з вибором. Якщо на цьому етапі намагатися отримати трохи більше вигоди, тягнути час і вести додаткові переговори, можна втратити всі ці можливості, так як для покупців теж важливо завершити угоду швидше.

Поширена помилка – підвищення ціни безпосередньо перед операцією. Це найвірніший спосіб втратити покупця. Краще чітко визначити вартість майна і продати його хорошому покупцеві.

Про послугу

Скориставшись послугами компанії «Фортеко Україна», ви можете бути впевнені в професійному виконанні роботи незалежно від того, чи буде це десятихвилинна консультація, або реалізація складного багатоетапного проекту.

Оцінка майна експертом компанії виконується для будь-яких об’єктів, що належать приватним особам і організаціям різної форми власності. Це житлові будинки, офісні приміщення, складські, виробничі, торговельні, готельні комплекси, гаражі, земельні ділянки та інша нерухомість, включаючи проблемні об’єкти незавершеного будівництва. Ми працюємо по всій Україні і враховуємо в роботі регіональну специфіку. Звертайтеся прямо зараз!

169
30.08.2019
З питань експертної оцінки майна:Наталія СвиридоваЮрист консультант
098-500-50-00

Завдяки масштабам FORTECO (відділення представлені у всіх регіонах України), Ми пропонуємо максимально гнучкі тарифи за напрямом «експертна оцінка квартир, будинків, земельних ділянок Київ (Україна)», що дозволяє утримувати найнижчі ціни на послуги оцінки нерухомості та землі серед оціночних компаній країни.

Блог

Документи для продажу земельної ділянки

Документи для продажу земельної ділянки

Операції з землею в Києві з кожним роком проводяться все частіше і…

Приватизація ділянки для будівництва будинку

Приватизація ділянки для будівництва будинку

Відповідно до Земельного Кодексу України громадяни можуть скористатися правом на отримання безоплатної…

Приватизація земельної ділянки для обслуговування будинку

Приватизація земельної ділянки для обслуговування будинку

Питання про приватизацію земельної ділянки під житловим будинком хвилює багатьох власників житлової…

Приватизація садової ділянки

Приватизація садової ділянки

Відповідно до вимог чинного законодавства України кожен об’єкт нерухомості повинен оформлятися відповідним…

Аренда земельного участка

Аренда земельного участка

Для багатьох власників комерційних об’єктів, а також для приватних осіб актуальним сьогодні…