Зворотній дзвінок
Землевпорядкування та оцінка

Землевпорядкування та оцінка

Переоформлення квартири: оцінка майна, ризики та можливості їх уникнути

Переоформлення документів на квартиру в Україні, з якої б причини воно не проводилося, є непростим і досить витратним процесом. Ризик обману теж не можна скидати з рахунків.

Передача прав обов’язкова при продажу і, відповідно, купівлі нерухомості, укладення договору ренти, дарування і спадкування. Безумовно, кожна з цих процедур передбачає деякі нюанси, незважаючи на стандартність договору. Важливо пам’ятати, що, докладаючи максимум зусиль до зменшення податків і витрат, можна забезпечити собі майже нерозв’язні проблеми з третіми особами, які можуть претендувати на нерухомість. Притому, що цілком допустима оцінка майна онлайн, це дуже важлива процедура, довіряти яку варто тільки професіоналам. Значимо і те, що вірно обраний вид угоди може послужити значної економії.

Переоформлення майна при купівлі-продажу

Найчастіше, офіційний перехід права власності є актуальним при укладенні договору купівлі-продажу, яке допускається тільки в письмовій формі. Законодавці України передбачили обов’язкове нотаріальне завірення цього документа. Крім самого договору, знадобиться підтвердження права володіння, нотаріально затверджене згоду чоловіка або дружини, копії виписки з особового рахунку та будинкової книги. Зрозуміло, знадобляться паспорта учасників угоди.

Як правило, послуги нотаріуса, держмито та оцінку майна експертом оплачують продавці, але, за домовленістю, можна розділити ці витрати. Важливо пам’ятати про оподаткування, а покупцеві – про оплату реєстрації угоди і збору до Пенсійного фонду. В Україні також діє обмеження при розрахунках готівкою, а значить, швидше за все, доведеться додати в рядок витрат оплату банківських послуг.

Відповідно до пункту 1 статті 172 Податкового кодексу, дохід, отриманий від продажу квартири, не підлягає оподаткуванню, якщо продавець володів нерухомістю більше трьох років і протягом триваючого податкового періоду не мав аналогічних угод. В інших випадках доведеться подбати про своєчасне п’ятивідсоткове перерахування в бюджет.

Переоформлення нерухомості при даруванні

Дарча угода найчастіше укладається між близькими родичами, хоча, звичайно, бувають винятки. Цей вид угоди істотно спрощує процес оформлення і дозволяє уникнути сплати податків або в деяких випадках значно знизити їх суму. Однак важливо пам’ятати про ризики, пов’язані з укладенням договору дарування. Головний з них полягає в тому, що ця угода є незаперечливою, і дарувальник, навіть якщо спочатку розглядалася така можливість, в результаті може втратити право користуватися нерухомістю.

Якщо людина не відноситься до числа близьких родичів, їй варто підготуватися до сплати податків і знайти на це п’ять відсотків від вартості недешевого подарунка. Експертна оцінка майна в цьому випадку є обов’язковою, і висновок неодмінно входить в пакет документів.

Крім того, доведеться внести державне мито в розмірі 1% від вартості нерухомості і пред’явити відповідну квитанцію. У пакет документів входять правовстановлюючі свідоцтва, технічний паспорт, довідка про зареєстрованих мешканців та паспорта учасників угоди. Можуть знадобитися також дозвіл з органів опіки, документи про укладення або розірвання шлюбу, згода чоловіка/дружини, завірена в нотаріальному порядку. Обдаровуваному громадянину належить сплатити ще й 119 гривень мита за реєстрацію договору в державному реєстрі.

Який би вид договору не був обраний, він буде мати як позитивні, так і негативні сторони. Виходить, що при відчуженні шляхом продажу основну фінансове навантаження буде нести продавець, а при даруванні – одержувач подарунка. Потрібна грамотна експертна оцінка всіх варіантів, щоб все досконально розрахувати з урахуванням ризиків і переваг.

Про послугу

Скориставшись послугами компанії «Фортеко Україна», ви можете бути впевнені в професійному виконанні роботи незалежно від того, чи буде це десятихвилинна консультація, або реалізація складного багатоетапного проекту.

Оцінка майна експертом компанії виконується для будь-яких об’єктів, що належать приватним особам і організаціям різної форми власності. Це житлові будинки, офісні приміщення, складські, виробничі, торговельні, готельні комплекси, гаражі, земельні ділянки та інша нерухомість, включаючи проблемні об’єкти незавершеного будівництва. Ми працюємо по всій Україні і враховуємо в роботі регіональну специфіку. Звертайтеся прямо зараз!

169
29.09.2019
З питань експертної оцінки майна:Наталія СвиридоваЮрист консультант
098-500-50-00

Завдяки масштабам FORTECO (відділення представлені у всіх регіонах України), Ми пропонуємо максимально гнучкі тарифи за напрямом «експертна оцінка квартир, будинків, земельних ділянок Київ (Україна)», що дозволяє утримувати найнижчі ціни на послуги оцінки нерухомості та землі серед оціночних компаній країни.

Блог

Документи для продажу земельної ділянки

Документи для продажу земельної ділянки

Операції з землею в Києві з кожним роком проводяться все частіше і…

Приватизація ділянки для будівництва будинку

Приватизація ділянки для будівництва будинку

Відповідно до Земельного Кодексу України громадяни можуть скористатися правом на отримання безоплатної…

Приватизація земельної ділянки для обслуговування будинку

Приватизація земельної ділянки для обслуговування будинку

Питання про приватизацію земельної ділянки під житловим будинком хвилює багатьох власників житлової…

Приватизація садової ділянки

Приватизація садової ділянки

Відповідно до вимог чинного законодавства України кожен об’єкт нерухомості повинен оформлятися відповідним…

Аренда земельного участка

Аренда земельного участка

Для багатьох власників комерційних об’єктів, а також для приватних осіб актуальним сьогодні…