Об'єднання земельних ділянок
Об'єднання суміжних земельних ділянок - трудомісткий тривалий процес, що вимагає безлічі бюрократичних процедур. Довірте виконання цієї роботи професіоналам нашої компанії і займіться більш важливими справами. В обумовлений термін ви отримаєте необхідні документи на об'єднання земельних ділянок. До того ж, ми надамо вам пораду з усіх питань.
Переваги
Порядок об'єднання земельних ділянок
Законодавство визначило чіткий порядок об’єднання земельних ділянок. Перш за все, на них проводяться геодезичні роботи, виконується кадастрова зйомка. За їх результатами розробляється і затверджується замовником схема об’єднання ділянок землі.
Далі готується відповідна заява / договір, і ці документи оформляється в нотаріальному порядку. Лише після цього починається безпосередньо робота з об’єднання двох земельних ділянок:
- розробляється і підписується замовником технічна документація;
- об’єднання земельних ділянок реєструється в Держгеокадастрі;
- реєструється право власності на наділ, отриманий внаслідок об’єднання земельних ділянок.
Для об’єднання ділянок потрібен солідний набір документації, а значить, діючи самостійно, власники земельних ділянок витрачають багато часу на те, щоб їх оформити належним чином.
Вартість та терміни
Як показує практика, якщо все йде без проблем, злиття ділянок займає від двох тижнів до місяця. Остаточна ціна об’єднання земельних ділянок визначається індивідуально, виходячи з місцезнаходження земельних ділянок, вихідного стану документації і набору завдань, які необхідно вирішити. Зв’яжіться з нами, і ми точно скажемо, скільки коштує об’єднати ділянку.
Оцінка нерухомості онлайн: 4 кроки до отримання звіту
1Заповнюєте онлайн-заявку.
2Ми виконуємо роботу.
3Погоджуємо з вами результати.
4Безкоштовно доставляємо вам звіт!
Увага
Замовте послугу сьогодні та отримайте
знижку 50 грн. + безкоштовну доставку
Які етапи включає процедура приватизації
У деяких випадках для земельних ділянок потрібно приватизація, і це – окрема процедура, що передбачає свій порядок:
- підготовка пакету документації (результати геодезичної зйомки, акти погодження меж ділянок, документ про присвоєння кадастрового номера);
- подача заяви та документів в орган місцевого самоврядування;
- отримання рішення сесії;
- реєстрація права власності.
Чи варто об’єднувати земельні ділянки, кожен вирішує, виходячи зі своєї ситуації, але після цієї процедури значно спрощується ведення справ з документацією. Якщо у земельних ділянок, що об’єднуються, кілька власників, після завершення процедури вони стають пайовими власниками, і всі питання починають регулюватися саме правом часткової власності. При цьому розрахунок частки кожного співвласника проводиться пропорційно площі їхніх земельних ділянок до злиття.
Згодом, якщо знадобиться, можна буде організувати поділ ділянки в натурі між співвласниками, повернувши колишні межі земельних ділянок, або «перекроїти» територію, виходячи з актуальних завдань і кількості власників. Об’єднання ділянок і розділ ділянок-схожі процедури і за списком документів, і по етапах виконання. Результати ж цієї роботи принципово відрізняються.
"Необхідні документи для об'єднання земельних ділянок: "
Які вимоги для об’єднання ділянок необхідно врахувати
Варто знати, які земельні ділянки можна об’єднувати. Важливо, щоб ці наділи:
- мали одне цільове призначення;
- розміщувалися в межах одного населеного пункту;
- межували між собою.
Навіть якщо дотримані всі перераховані вище вимоги, перед тим, як оформити дві ділянки в одну, необхідно ще раз упевнитися в тому, що абсолютно всі власники земельних ділянок, а також орендарі і залогові отримувачі згодні на таке об’єднання і готові підтвердити це письмово, уклавши угоду про об’єднання земельних ділянок.
Перед тим, як об’єднати земельні ділянки, варто врахувати, що отримана єдина територія збереже всі обмеження та обтяження, які раніше стосувалися окремих ділянок.
Процес складання ділянок землі
В першу чергу, отримують згоду на об’єднання ділянок, вивчаються і уточнюються всі параметри ділянок, далі – розробляється технічна документація. Важливо, щоб координати початкових земельних ділянок були вказані із заданою нормативної точністю.
Після того, документи для об’єднання земельних ділянок готові, приходить час реєстрації в Державному земельному кадастрі. Далі треба оформити отриманий наділ в службі Держреэстрації прав власності на нерухоме майно.
При тому, що порядок об’єднання земельних ділянок в один відомий і на вигляд простий, оформлення нерухомості вимагає початкового обліку безлічі тонкощів і планування на кілька кроків вперед, щоб відразу виявити «підводні камені» і передбачити різні варіанти розвитку ситуації. В іншому випадку, на об’єднання земельних ділянок вартість може збільшитися за рахунок зайвих рухів і всіляких санкцій.
Щоб легко об’єднати земельні ділянки, уникнувши ходіння по колу з документами, чималих штрафів за виконання дій не в тій послідовності і проблем з порушенням прав інших власників земельних ділянок, варто скористатися послугами професіонала. Спеціаліст нашої компанії підготує документи, владнає всі питання по оформленню ділянок, заощадивши не тільки ваш
час, а й гроші