Зворотній дзвінок
Землевпорядкування та оцінка

Землевпорядкування та оцінка

Як продати нерухомість нерезиденту України?

Громадяни, які не є резидентами країни, але придбали або, наприклад, отримали в спадок житло, мають право вільно ним розпоряджатися. Нерезидентами вважаються іноземні або українські громадяни, а також люди без громадянства, які постійно проживають за кордоном.

Правові нюанси

Перш за все, варто знати, що, відповідно до закону «Про зовнішньоекономічну діяльність», під постійним місцем проживання варто розуміти проживання в країні протягом мінімум одного року. Якщо людина зберігає українське громадянство, але довго живе за кордоном, і це не пов’язано з роботою чи навчанням, він є нерезидентом країни. Іншими словами, якщо українці їдуть в інші країни на заробітки, вони залишаються резидентами України, але коли їх відсутність обумовлено іншими обставинами, через рік вони стають нерезидентами.

До укладання угод купівлі-продажу нерухомості в Україні допускаються тільки нерезиденти, які досягли повноліття. Для особистої участі в процесі необхідно прибути в країну, причому перебувати в ній на легальних підставах. Відповідно, знадобляться підтверджуючі міграційні документи.

Експертна оцінка і підготовка документації

При продажу нерухомого майна нерезидент повинен підготувати повний необхідний пакет документів, що включає підтвердження права володіння, техпаспорт, довідки з Бюро технічної інвентаризації та житлово-експлуатуючих організацій. Необхідна оцінка майна експертом з отриманням необхідного документа.

До того ж, важливо подбати про наявність особистих документів, без яких неможливо укласти угоду з купівлі-продажу. Перш за все, необхідно легалізувати базові документи: виконати переклад на українську мову та нотаріально засвідчити паспорт або вид на проживання, свідоцтво про одруження і згоду на продаж від чоловіка/жінки. Якщо нерезидент не має ідентифікаційного коду, доведеться його отримати, пред’явивши в податкові органи легалізовані документи.

Варто подумати також про те, як отримати виручені гроші. Рахунки у нерезидентів часто є тільки в іноземних банках. Відповідно, покупцеві доведеться вносити оплату у валюті. Це можливо лише за умови пред’явлення індивідуальної ліцензії, яка дозволяє застосування валюти як засобу платежу та переказ грошей за кордон.

Відповідно до постанови НБУ №43, при внесенні оплати, що перевищує 150 тисяч гривень, потрібен документ, який підтверджує, що покупець має грошима законно. Це, наприклад, довідка про заробітну плату за останній період, декларація про отримання доходів і так далі.

Податкові вимоги

Нерезидент, який відчужує нерухоме майно, відповідно до статті 172 Податкового кодексу України, не турбується про внесення прибуткового податку фізичної особи, якщо він отримав житло у спадок. Не сплачується податок також, якщо нерухомість продається вперше за рік, а до цього власник володів майном довше трьох років. У всіх інших випадках доведеться внести ПДФО – 18%.

Крім того, необхідна оплата мита в розмірі 1% і 1,5-процентного військового збору. Тут оцінка вартості майна в Україні має величезне значення. Втім, не варто забувати і про пенсійний збір (1%). При оформленні документації необхідно з’ясувати, чи є між Україною та державою постійного проживання нерезидента договір, що забезпечує неприпустимість подвійного оподаткування. Для зручності можна замовити оцінку майна онлайн.

Особливості дарування нерухомого майна нерезидентом

Нерезидент може без перешкод подарувати своє майна в Україні як громадянину країни, так і іноземної підданому. У будь-якому випадку, буде потрібно легалізація документів і отримання ІПН. Знадобиться стандартний пакет документів, що включає підтвердження права володіння, згода чоловіка, технічний паспорт, довідки з Бюро технічної інвентаризації та ЖЕУ.

Оцінка майна експертом і внесення податків обов’язкові. Незалежно від того, дарується майно родича або сторонній людині, він зобов’язаний внести 18-відсотковий ПДФО і військовий збір (1,5%). Держмито (1%) дарувальник і обдаровуваний можуть розділити між собою. Якщо резидент, який отримав нерухомість в дар, вносить податки після декларування доходів, нерезиденту доведеться внести обов’язкові платежі до оформлення дарчої.

Про послугу

Скориставшись послугами компанії «Фортеко Україна», ви можете бути впевнені в професійному виконанні роботи незалежно від того, чи буде це десятихвилинна консультація, або реалізація складного багатоетапного проекту.

Оцінка майна експертом компанії виконується для будь-яких об’єктів, що належать приватним особам і організаціям різної форми власності. Це житлові будинки, офісні приміщення, складські, виробничі, торговельні, готельні комплекси, гаражі, земельні ділянки та інша нерухомість, включаючи проблемні об’єкти незавершеного будівництва. Ми працюємо по всій Україні і враховуємо в роботі регіональну специфіку. Звертайтеся прямо зараз!

380
20.09.2019
З питань експертної оцінки майна:Наталія СвиридоваЮрист консультант
098-500-50-00

Завдяки масштабам FORTECO (відділення представлені у всіх регіонах України), Ми пропонуємо максимально гнучкі тарифи за напрямом «експертна оцінка квартир, будинків, земельних ділянок Київ (Україна)», що дозволяє утримувати найнижчі ціни на послуги оцінки нерухомості та землі серед оціночних компаній країни.

Блог

Документи для продажу земельної ділянки

Документи для продажу земельної ділянки

Операції з землею в Києві з кожним роком проводяться все частіше і…

Приватизація ділянки для будівництва будинку

Приватизація ділянки для будівництва будинку

Відповідно до Земельного Кодексу України громадяни можуть скористатися правом на отримання безоплатної…

Приватизація земельної ділянки для обслуговування будинку

Приватизація земельної ділянки для обслуговування будинку

Питання про приватизацію земельної ділянки під житловим будинком хвилює багатьох власників житлової…

Приватизація садової ділянки

Приватизація садової ділянки

Відповідно до вимог чинного законодавства України кожен об’єкт нерухомості повинен оформлятися відповідним…

Аренда земельного участка

Аренда земельного участка

Для багатьох власників комерційних об’єктів, а також для приватних осіб актуальним сьогодні…