Зворотній дзвінок
Землевпорядкування та оцінка

Землевпорядкування та оцінка

Розділ житлової нерухомості при розлученні і особливості оцінки

Право подружжя на володіння як спільної, так і особистою власністю закріплено в Сімейному Кодексі України. Поки відносини безхмарні, звичайно, розмежування між цими видами володіння не такі значущі, і потреба в таких послугах, як наприклад, незалежна оцінка майна онлайн, виникає тільки при бажанні якось їм розпорядитися за взаємною згодою. Коли ж сімейний човен починає давати тріщину, в питаннях власності кожного з подружжя доводиться розбиратися детально, бажаючи зрозуміти, що саме мали на увазі законодавці.

Приватна власність – це майно, яке належить тільки одному з подружжя і куплено одним з подружжя на гроші, особисто йому належать, або отримане в результаті приватизації. Це може бути, в тому числі, і об’єкт нерухомості. Іншими словами, житло може бути як загальним, так і перебувати в необмеженій власності когось одного.

Спільна власність подружжя, в тому числі, і житлова нерухомість, відповідно до глави 8 статті 60 Сімейного кодексу України, – це майно, куплене в період шлюбу. Це майно визнається загальним незалежно від того, скільки грошей і фізичних зусиль вклав кожен з подружжя. Пояснень цьому чимало: навчання, ведення домашнього господарства, народження дітей і догляд за ними, хвороба і так далі. Незалежно від того, як розподіляються обов’язки, збільшення майнового стану є результатом зусиль обох подружжя. Вони, крім іншого, можуть укладати будь-які види договорів, які не заборонені чинним законодавством.

Шлюб розірвано, а майно – загальне

Відповідно до статті 68 Сімейного кодексу України, розлучення не тягне за собою припинення права спільної власності на те, що куплено в період шлюбу, і подружжя має можливість розділити її за взаємною згодою, уклавши договір і запевнивши його у нотаріуса. Якщо інше не обумовлено в шлюбному договорі або іншому документі, що підтверджує добру волю кожного з подружжя, частки повинні бути однаковими.

Нерідкі випадки, коли домовитися не вдається, і доводиться вирішувати питання про поділ ролей в судовому порядку, і відступ від принципу рівності часток принципово можливо. Однак для цього суд повинен визнати істотними підтверджені обставини, наприклад, якщо один з подружжя не привносив в сім’ю нічого матеріального, не дбав про дітей і не він їх годував, завдав якоїсь шкоди загальному майну або розпоряджався ним, не керуючись інтересами сім’ї.

Суду надано право збільшення частки одного з подружжя, якщо з чоловіком або дружиною залишаються неповнолітні діти, а аліментів явно недостатньо для їх розвитку та лікування.

Як відбуваються розділ і оцінка майна

Дивани подружжю, звичайно, пиляти не доводиться – все, що є неподільним, присуджується одному з подружжя, а в нерухомості виділяються частки в натурі. При наявності домовленості є можливість фінансової компенсації за цю частку. У будь-якому випадку, попередньо виконується оцінка вартості майна, яку можна замовити онлайн.

Про послугу

Скориставшись послугами компанії «Фортеко Україна», ви можете бути впевнені в професійному виконанні роботи незалежно від того, чи буде це десятихвилинна консультація, або реалізація складного багатоетапного проекту.

Оцінка майна експертом компанії виконується для будь-яких об’єктів, що належать приватним особам і організаціям різної форми власності. Це житлові будинки, офісні приміщення, складські, виробничі, торговельні, готельні комплекси, гаражі, земельні ділянки та інша нерухомість, включаючи проблемні об’єкти незавершеного будівництва. Ми працюємо по всій Україні і враховуємо в роботі регіональну специфіку. Звертайтеся прямо зараз!

267
06.09.2019
З питань експертної оцінки майна:Наталія СвиридоваЮрист консультант
098-500-50-00

Завдяки масштабам FORTECO (відділення представлені у всіх регіонах України), Ми пропонуємо максимально гнучкі тарифи за напрямом «експертна оцінка квартир, будинків, земельних ділянок Київ (Україна)», що дозволяє утримувати найнижчі ціни на послуги оцінки нерухомості та землі серед оціночних компаній країни.

Блог

Документи для продажу земельної ділянки

Документи для продажу земельної ділянки

Операції з землею в Києві з кожним роком проводяться все частіше і…

Приватизація ділянки для будівництва будинку

Приватизація ділянки для будівництва будинку

Відповідно до Земельного Кодексу України громадяни можуть скористатися правом на отримання безоплатної…

Приватизація земельної ділянки для обслуговування будинку

Приватизація земельної ділянки для обслуговування будинку

Питання про приватизацію земельної ділянки під житловим будинком хвилює багатьох власників житлової…

Приватизація садової ділянки

Приватизація садової ділянки

Відповідно до вимог чинного законодавства України кожен об’єкт нерухомості повинен оформлятися відповідним…

Аренда земельного участка

Аренда земельного участка

Для багатьох власників комерційних об’єктів, а також для приватних осіб актуальним сьогодні…