Оцінка нерухомості і знос житлового фонду: що робити зі старими будинками?
У величезної кількості будинків, розташованих в різних регіонах України, завершується термін експлуатації, а оцінка майна експертом завжди включає фактор зносу. Велика частина нерухомості вимагає реставрації, є і чимало будівель, яким пора під знесення.
Відповідно до нормативів, які були встановлені Мінрегіоном в 2009 році, приблизний термін експлуатації нерухомості житлового та громадського призначення становить близько століття. Цей період визначається, перш за все, типом споруди. Так, будинки з каменю і цегли можуть експлуатуватися більше 150 років, споруди з шлакоблоку служать не більше 70 років, а спорудам з дерева і бруса відводиться 50 років використання. Проте, багато що залежить від дотримання правил експлуатації, і стан кожного конкретного будинку може визначити тільки експертна оцінка майна.
Аварійність реальна та офіційна
В Україні є чимало цілих кварталів, де пильної уваги і капітального ремонту потребує буквально кожен будинок. Тому, що житловий фонд старіє все активніше, чимало сприяють незаконні перепланування, невірна заміна комунікацій та порушення технологій під час капітального ремонту квартир.
В окремих регіонах періодично впроваджуються різні програми реконструкції, проводиться оцінка майна, виходячи з його реального стану, але все це разові місцеві проекти, а на державному рівні питання так і не вирішене. У той же час, кількість аварійного житла постійно збільшується, хоча офіційно такий статус присвоюється дуже неохоче. Суттєвими перешкодами масштабних ремонтних робіт є хронічна нестача бюджетних коштів і багато нестиковок з правами власності.
Як вказують експерти, для оптимального старту процесу право власності на ділянку і нерухомість має бути нерозривним, а ситуація, коли квартири знаходяться в приватному володінні, а земля під будинком належить муніципалітету, викликає багато складнощів. Якщо вони будуть «в одних руках», відкривається можливість для реалізації різних інвестиційних програм з реконструкції житлового фонду.
Дефіцит житла
Незважаючи на активізацію багатоповерхового та індивідуального житлового будівництва, дефіцит житла, за оцінкою експертів, в Україні залишається досить відчутним. За інформацією Мінрегіону, на одного громадянина країни припадає лише 23,8 “квадратів” житлоплощі, і цей показник збільшується досить повільно. У європейських країнах він вище як мінімум в два рази.
Треба зауважити, що попит на нерухомість вторинного ринку знижується, і квартири в будинках старої споруди з високим ступенем зносу, якщо вони, до того ж розташовані не в найпрестижніших районах, продати складно. Оцінка вартості майна допомагає не тільки визначитися з податками, а й прояснити реальну ринкову ситуацію, пов’язану з конкретною нерухомістю.
Про послугу
Скориставшись послугами компанії «Фортеко Україна», ви можете бути впевнені в професійному виконанні роботи незалежно від того, чи буде це десятихвилинна консультація, або реалізація складного багатоетапного проекту.
Оцінка майна експертом компанії виконується для будь-яких об’єктів, що належать приватним особам і організаціям різної форми власності. Це житлові будинки, офісні приміщення, складські, виробничі, торговельні, готельні комплекси, гаражі, земельні ділянки та інша нерухомість, включаючи проблемні об’єкти незавершеного будівництва. Ми працюємо по всій Україні і враховуємо в роботі регіональну специфіку. Звертайтеся прямо зараз!