Зворотній дзвінок
Землевпорядкування та оцінка

Землевпорядкування та оцінка

Оцінка майна і розмін квартири: особливості та підходи

Операція, коли за один об’єкт нерухомості пропонується кілька об’єктів меншої площі, традиційно називається розміном. Це не найпростіший вид угоди, що вимагає ретельної оцінки майна та обліку багатьох «підводних каменів».

Пакет документів

Плануючи розмін квартири, необхідно подбати про наявність всіх необхідних документів. Перш за все, це підтвердження права власності та кадастровий паспорт. Обов’язково потрібна оцінка вартості майна, а також копія особового рахунку. Потрібно також виписка з будинкової книги та особисті документи всіх, хто, так або інакше, беруть участь в угоді. Якщо власниками або зареєстрованими мешканцями розмінюватися квартири є неповнолітні, може знадобитися дозвільний документ з органів опіки.

Навіщо потрібен розмін і як він здійснюється?

Здається, що завжди має сенс замовити експертну оцінку майна онлайн, зібрати кошти, яких бракує, продати житло і замість нього придбати кілька квартир або кімнат. І такий варіант, так звана зустрічна купівля, є в даний час найбільш поширеним. Це хороший спосіб розміняти житло, наприклад, при розлученні або бажанні батьків роз’їхатися з дітьми.

Важливо, щоб нерухомість була приватизована, і всі власники були згодні з розміном. Якщо хоча б хтось не готовий дати добро в письмовому вигляді, питання можна спробувати вирішити в суді, але це досить складна процедура.

Умови обміну залежать від результату оцінки вартості майна, місця розташування об’єкта, розмінювати площі, кількості кімнат, планування і так далі. Якщо мова йде про зустрічну покупці, крім документів, що підтверджують особистості всіх власників нерухомості, і встановлює право документації, зажадають також виписка з реєстру, а також довідка про відсутність арешту, або податкової заборони.

Незалежно від того, з якої причини розмінюється житло, варто закликати на допомогу професіонала, здатного проаналізувати ситуацію і проконсультувати з усіх питань. Самостійно підшукати варіанти можна, але це не завжди легко, професійні ріелтори зроблять це набагато швидше і з урахуванням всіх вимог. Тим більше, що все треба робити одночасно – шукати покупців і кілька варіантів нового житла. У більшості випадків все угоди відбуваються в один день, після всього всі учасники отримують нерухомість у власність.

Все менш популярним в Україні, але все ж ще зустрічається варіантом є укладення договору міни, який передбачає обмін житлом з доплатою або без неї. Це підходить для обміну між родичами або при необхідності вибрати більш дешевий варіант, щоб розпорядитися потім вільними коштами. Важливо не забути, що в таких випадках обов’язково проводиться експертна оцінка майна для правильного оподаткування.

Особливості розміну квартири, яка взята в іпотеку

Як би не хотілося швидко розміняти нерухомість, придбану з використанням іпотечного кредиту, важливо розуміти, що доведеться для початку отримати дозвіл банку. Отримати позитивну відповідь не так вже й легко, так як банки подібним операціям не довіряють. Більш того, перед тим, як звертатися в фінансову організацію, має сенс ще раз вивчити договір, оскільки в ньому може бути прописана заборона на такі дії.

Якщо його немає, можна спробувати отримати дозвіл, після чого виставити об’єкт на продаж, знайти покупця, якого зацікавить такий варіант і підготувати необхідні документи, після чого розміняти квартиру.

Про послугу

Скориставшись послугами компанії «Фортеко Україна», ви можете бути впевнені в професійному виконанні роботи незалежно від того, чи буде це десятихвилинна консультація, або реалізація складного багатоетапного проекту.

Оцінка майна експертом компанії виконується для будь-яких об’єктів, що належать приватним особам і організаціям різної форми власності. Це житлові будинки, офісні приміщення, складські, виробничі, торговельні, готельні комплекси, гаражі, земельні ділянки та інша нерухомість, включаючи проблемні об’єкти незавершеного будівництва. Ми працюємо по всій Україні і враховуємо в роботі регіональну специфіку. Звертайтеся прямо зараз!

157
16.09.2019
З питань експертної оцінки майна:Наталія СвиридоваЮрист консультант
098-500-50-00

Завдяки масштабам FORTECO (відділення представлені у всіх регіонах України), Ми пропонуємо максимально гнучкі тарифи за напрямом «експертна оцінка квартир, будинків, земельних ділянок Київ (Україна)», що дозволяє утримувати найнижчі ціни на послуги оцінки нерухомості та землі серед оціночних компаній країни.

Блог

Документи для продажу земельної ділянки

Документи для продажу земельної ділянки

Операції з землею в Києві з кожним роком проводяться все частіше і…

Приватизація ділянки для будівництва будинку

Приватизація ділянки для будівництва будинку

Відповідно до Земельного Кодексу України громадяни можуть скористатися правом на отримання безоплатної…

Приватизація земельної ділянки для обслуговування будинку

Приватизація земельної ділянки для обслуговування будинку

Питання про приватизацію земельної ділянки під житловим будинком хвилює багатьох власників житлової…

Приватизація садової ділянки

Приватизація садової ділянки

Відповідно до вимог чинного законодавства України кожен об’єкт нерухомості повинен оформлятися відповідним…

Аренда земельного участка

Аренда земельного участка

Для багатьох власників комерційних об’єктів, а також для приватних осіб актуальним сьогодні…