Квартира-чешка і її особливості: що оцінювати в першу чергу?
У багатьох оголошеннях про продаж або оренду житла можна зустріти таке визначення, як «квартира-чешка». Якщо в радянський період, коли власне, і будувалося таке житло, майже всі люди розуміли, про що йде мова, у сучасних покупців часто виникають питання.
Насправді, все дуже просто: чешка – це вдосконалена «хрущовка». Після того, як стало ясно, що п’ятиповерхівки є не кращим варіантом, поряд з ними почали будувати багатоквартирні будинки по «чеським проектом», які, як правило, є дев’ятиповерхівки. На кожному поверсі – від чотирьох до шести квартир, в яких – від однієї до чотирьох кімнат.
Загальна площа однокімнатної квартири становить 35-40 квадратних метрів, площа «двушки» – 55-60 «квадратів», трикімнатної квартири – 60-70 квадратних метрів. Загальна площа чотирикімнатної квартири в чешці – 89 квадратних метрів. Стелі досить високі – в залежності від проекту, 2,5-2,7 метрів.
Оскільки це житло побудовано ще в минулу епоху, оцінка майна експертом обов’язково передбачає визначення ступеня його зносу. Важливу роль відіграє також матеріал будинку, виконаного за «чеським проектом». Такі багатоповерхівки будувалися:
- із залізобетонних панелей;
- з керамзитобетону;
- з цегли.
Варто виділити ще кілька особливостей будинків, в яких розташовуються квартири-чешки:
- під’їзди розташовуються з одного боку;
- один ліфт і невисокі технічні поверхи;
- наявність сміттєпроводу;
- безліч прямокутних або Г-образних балконів по всьому фасаду або розміщених в шаховому порядку.
Такі будинки можна побачити в спальних районах більшості великих міст України. Квартири в них обладнуються газовими плитами, кухні маленькі, але все ж більше, ніж в стандартних «хрущовках» (6-7,5 квадратних метрів). У більшості квартир санвузол роздільний, але в деяких однокімнатних чешках передбачений суміжний варіант. Самі кімнати теж роздільні або роздільно-суміжні.
У деяких планах квартир-чешок можна виявити еркери – архітектурні елементи, які виступають за площину стіни будинку. Таким чином, збільшується корисна площа квартири і розширюється простір кімнати з еркером.
Переваги та недоліки квартир-чешок
Квартири-чешки гарні досить компактним плануванням і непоганим потенціалом для зміни інтер’єру і зонування простору. Оскільки не всі стіни є несучими, можна без зусиль виконати і узгодити перепланування. Перекриття є цілісним, а значить, вирівнювання стелі не складе великих труднощів. Як правило, вікна в чешках обладнуються рамками, що мають горизонтальне ребро жорсткості, що служить збільшення простору в квартирі. У такому просторі відмінно виглядають як класичний стиль, так і хай-тек. По суті, можливо будь-яке оформлення інтер’єру.
Квартири-чешки – це все ж житло колишніх поколінь, і цим обумовлені основні їх недоліки. Дуже часто вони купуються з інвестиційними цілями для здачі в оренду як житло економ-класу. Конструктивним недоліком багатьох таких квартир є близькість еркера і балкона, обладнаного вхідними дверима, через що виникають складнощі при монтажі металопластикових вікон.
Визначити переваги та недоліки конкретної квартири-чешки допоможе незалежна оцінка вартості майна – послуга, яка користується попитом, що росте в Україні.
Про послугу
Скориставшись послугами компанії «Фортеко Україна», ви можете бути впевнені в професійному виконанні роботи незалежно від того, чи буде це десятихвилинна консультація, або реалізація складного багатоетапного проекту.
Оцінка майна експертом компанії виконується для будь-яких об’єктів, що належать приватним особам або організаціям різної форми власності. Це житлові будинки, офісні приміщення, складські, виробничі, торговельні, готельні комплекси, гаражі, земельні ділянки та інша нерухомість, включаючи проблемні об’єкти незавершеного будівництва. Ми працюємо по всій Україні і враховуємо в роботі регіональну специфіку. Звертайтеся прямо зараз!