Зворотній дзвінок
Землевпорядкування та оцінка

Землевпорядкування та оцінка

Шахраї на ринку нерухомості: як їх розпізнати, і що робити?

При купівлі або продажу квартири завжди є певний ризик зіткнутися з шахраями це, до речі, одна з причин того, що все більше людей вважають за краще звертатися в перевірені ріелтерські компанії, замовляти незалежну оцінку майна експертом і залучати юристів. Так чи інакше, пильність необхідна при покупці нерухомості і на первинному, і на вторинному ринку. На які нюанси варто звертати увагу?

Ризики при покупці нерухомості в новобудовах і рекомендації експертів

Перше, що необхідно поцікавитися у забудовника, – це наявність дозвільної документації. Якщо представники девелопера запевняють, що вони знаходяться на стадії оформлення, можна попросити, щоб вони відправили повідомлення, коли все буде готово. Коли всіляко уникають розмови, використовуючи відмовки, треба просто припиняти переговори і не втрачати час. В Україні законодавчо заборонено будь-яке будівництво без дозволу.

Читати документи треба уважно, звертаючи увагу на відповідність інформації тому, що є по факту. Трапляється, що квартира продається у висотці, а за фактом є дозвіл на зведення п’ятиповерхового будинку, а багатоповерхове будівництво на певній території взагалі заборонено.

Важливо, щоб будівництво відповідала цільовому призначенню земельної ділянки. Треба переконатися в тому, що будинок зводиться на землі, цільове призначення якої – будівництво багатоповерхового будинку і ніщо інше. Забудовник повинен мати задокументований право користування ділянкою.

Якщо документи в порядку, квартира влаштовує, приходить час уважного вивчення пропонованого договору. Там повинна бути чітко прописана відповідальність забудовника, штрафи і гарантії. Якщо документ не містить пункт про повернення коштів при виході з нього, або при невиконанні зобов’язань будівельною компанією, краще не ризикувати і відмовитися від співпраці.

Підозри повинна викликати також надто занижена ціна. Не виключено, що для забудовника важливо якомога швидше отримати багато грошей або він планує економити на якості матеріалів. Тому оцінка майна з урахуванням ринкової ситуації і уточнення причини зниження ціни може стати важливим кроком, що дозволяє уникнути шахрайства.

Важливо заглянути також в реєстри судових рішень, щоб переконатися у відсутності кримінальних справ щодо нерухомості і її власників. В іншому випадку, може бути прийнято рішення про передачу майна в міську власність, що загрожує тривалими розглядами.

Як уберегтися від шахрайства на вторинному ринку?

Перш за все, варто з’ясувати, хто саме продає майно, попросивши документ, і отримати інформацію в реєстрі прав на нерухомість. Трапляється, шахраї орендують квартири, а потім, представляючись власниками, виставляють їх на продаж. Правда, в зазначеному реєстрі є лише дані про нерухомість, право власності на яку настав після 2003 року.

Якщо в квартирі зареєстровані родичі або діти, варто почекати, поки власники вирішать це питання. Важливо пам’ятати, що це ніяк не завадить провести операцію, але величезний ризик залишитися з прописаними мешканцями на своїй території і потім витрачати час на судові тяжби. Якщо ж зареєстрованими залишилися неповнолітні, угоду можуть визнати недійсною.

Приводом для настороженості і додаткового вивчення ситуації повинна стати продаж квартири, нещодавно отриманої у спадок. Важливо, щоб не виявилося інших законних спадкоємців, інакше угода може бути оскаржена.

Якщо з’ясовується, що за короткий період часу житло перепродувалося величезна кількість разів, цілком можливо, що квартира бере участь у шахрайській схемі. Нескінченною зміною власника зловмисники просто замітають сліди. Якщо ж ланцюжок угод буде визнана незаконною, постраждає кінцевий добросовісний покупець.

Купівля житла, яке продається за дорученням – теж дуже великий ризик, особливо якщо немає можливості зустрітися з власником. Дуже нерідко трапляється, коли власники відкликають довіреності, а після цього укладається угода, і це може стати приводом для її скасування.

Купувати нерухомість «наосліп» дуже ризиковано, навіть якщо часу занадто мало, і про квартирах такого типу є повне уявлення. Скласти враження про реальний стан об’єкта можна тільки після особистого перегляду.

Пильність треба проявити, якщо продавець наполягає на посвідченні у «свого», знайомого нотаріуса. У покупця нерухомості ризиків більше, а значить, йому і вибирати, хто з державних представників підпише документи. Договору, пов’язані з передачею права володіння нерухомістю, обов’язково повинні бути укладені в нотаріальній формі. Які б інші варіанти пропонувалися, від них треба відмовитися, оскільки без оформлення у нотаріуса покупець не зможе зареєструвати право власності на себе.

Занадто велика сума авансу, яку наполегливо вимагає покупець, теж повинна викликати підозри. Як би не пояснював власник своє бажання отримати завдаток близько 30-50% від суми договору, варто пам’ятати, що він може просто зникнути, отримавши гроші. Як правило, сума завдатку складає близько однієї тисячі доларів. Повернути свої гроші через суд не завжди виходить, оскільки у аферистів стягувати просто нічого.

Про послугу

Скориставшись послугами компанії «Фортеко Україна», ви можете бути впевнені в професійному виконанні роботи незалежно від того, чи буде це десятихвилинна консультація, або реалізація складного багатоетапного проекту.

Оцінка майна експертом компанії виконується для будь-яких об’єктів, що належать приватним особам і організаціям різної форми власності. Це житлові будинки, офісні приміщення, складські, виробничі, торговельні, готельні комплекси, гаражі, земельні ділянки та інша нерухомість, включаючи проблемні об’єкти незавершеного будівництва. Ми працюємо по всій Україні і враховуємо в роботі регіональну специфіку. Звертайтеся прямо зараз!

260
07.09.2019
З питань експертної оцінки майна:Наталія СвиридоваЮрист консультант
098-500-50-00

Завдяки масштабам FORTECO (відділення представлені у всіх регіонах України), Ми пропонуємо максимально гнучкі тарифи за напрямом «експертна оцінка квартир, будинків, земельних ділянок Київ (Україна)», що дозволяє утримувати найнижчі ціни на послуги оцінки нерухомості та землі серед оціночних компаній країни.

Блог

Документи для продажу земельної ділянки

Документи для продажу земельної ділянки

Операції з землею в Києві з кожним роком проводяться все частіше і…

Приватизація ділянки для будівництва будинку

Приватизація ділянки для будівництва будинку

Відповідно до Земельного Кодексу України громадяни можуть скористатися правом на отримання безоплатної…

Приватизація земельної ділянки для обслуговування будинку

Приватизація земельної ділянки для обслуговування будинку

Питання про приватизацію земельної ділянки під житловим будинком хвилює багатьох власників житлової…

Приватизація садової ділянки

Приватизація садової ділянки

Відповідно до вимог чинного законодавства України кожен об’єкт нерухомості повинен оформлятися відповідним…

Аренда земельного участка

Аренда земельного участка

Для багатьох власників комерційних об’єктів, а також для приватних осіб актуальним сьогодні…