Дарування нерухомості: оцінка ризиків та правильне підписання договору
Дарування нерухомості – особлива процедура, що вимагає неухильного дотримання правових норм, прописаних в законодавстві. Дарувати можна будь-яке житло, в тому числі, і квартири в новобудовах. Документ про передачу власності повинен обов’язково завірятися нотаріусом, інакше договір може бути визнаний нелегітимним.
Етапи оформлення
Сама процедура оформлення дарчої у нотаріуса в Україні передбачає кілька етапів:
- перевірка державним представником документів, що засвідчують особистості обдаровуваного і дарувальника;
- перевірка наявності права власності на нерухоме майно;
- перевірка юридичної чистоти квартири, тобто відсутність арешту або заборони на проведення операцій;
- підготовка договору;
- підписання документа.
Тільки після того, як обидві сторони поставили підписи під договором, угода визнається завершеною. Однак, вступити у володіння нерухомим майном можна тільки після того, як інформація про зміну власника з’явилася в державному реєстрі майнових прав. Якщо договір укладається не між близькими родичами, необхідно також сплатити податки. В цьому випадку обов’язковою є оцінка майна експертом, яку можна замовити онлайн.
Про послугу
Скориставшись послугами компанії «Фортеко Україна», ви можете бути впевнені в професійному виконанні роботи незалежно від того, чи буде це десятихвилинна консультація, або реалізація складного багатоетапного проекту.
Оцінка майна експертом компанії виконується для будь-яких об’єктів, що належать приватним особам і організаціям різної форми власності. Це житлові будинки, офісні приміщення, складські, виробничі, торговельні, готельні комплекси, гаражі, земельні ділянки та інша нерухомість, включаючи проблемні об’єкти незавершеного будівництва. Ми працюємо по всій Україні і враховуємо в роботі регіональну специфіку. Звертайтеся прямо зараз!