Зворотній дзвінок
Всеукраїнська Незалежна Оціночна Компанія Фортеко

Всеукраїнська Незалежна Оціночна Компанія Фортеко

Оцінка майна та проведення угоди купівлі-продажу: які документи потрібні?

Підбір потрібного варіанту, експертна оцінка майна, прийняття рішення і досягнення домовленостей – досить непростий і тривалий процес, а якщо ще й збір документів відкласти до останнього моменту, можна витратити багато нервів і грошей. Тому краще все підготувати заздалегідь.

Що варто підготувати продавцю?

Збір необхідних паперів займає в середньому близько місяця, і, щоб відсутність якогось одного документу не поставила під загрозу всю операцію, варто зібрати весь пакет. Важливо, щоб була виконана оцінка майна експертом і отримана підсумкова довідка про вартість. Варто підготувати також правовстановлюючу документацію, яка підтверджує володіння нерухомістю на законних підставах. Це може бути договір купівлі-продажу, документ про вступ у спадок, даруванні або, наприклад, довічного утримання.

Крім того, необхідно підготувати техпаспорт і обов’язково врахувати при цьому, що термін його дії становить три місяці. Такий документ підготує фахівець з БТІ. У Бюро технічної інвентаризації треба взяти і виписку про реєстрацію права власності. Знадобляться також довідка про склад сім’ї та форма №3 з житлово-експлуатаційної контори.

Безпосередньо на укладення угоди необхідно надати паспорти та ідентифікаційні коди всіх власників, а також документи, які підтверджують сімейний стан. Якщо є діти, знадобиться дозвіл від органів опіки та підтвердження виконання їх рішення. Крім того, потрібна квитанція про внесення податку на доходи фізичних осіб.

Якщо угода стосується продажу частини нерухомості, необхідна заява інших власників про відмову від майнових прав на частку, а також підтвердження того, що всі власники повідомлені про продаж частини.

Що потрібно покупцеві?

В інтересах покупця – гранична пильність при перевірці документів. Перш за все, необхідно переконатися, що паспорти справжні і документи, що підтверджують сімейний стан, є актуальними. Важливо, щоб дозвіл на угоду дали всі члени сім’ї продавця, а сам він був дієздатним. При найменших сумнівах варто просити довідку про стан здоров’я.

Важливо, щоб квартира була юридично чистою і не мала будь-яких обтяжень, а також неврахованих зареєстрованих мешканців. Оцінка вартості майна дуже важлива, а ціна покупки повинна бути зафіксована в договорі. Для покупця важливо, щоб вона відповідала фактично виплаченій сумі. Варто звернути увагу також на вказану адресу – назва вулиці, номер будинку і квартири повинні бути актуальними.

Що стосується документів, від покупців потрібні тільки паспорт та ідентифікаційний код. Якщо людина, що знаходиться в шлюбі, отримує право власності одноосібно, необхідно нотаріально завірений дозвіл чоловіка.

Про послугу

Скориставшись послугами компанії «Фортеко Україна», ви можете бути впевнені в професійному виконанні роботи незалежно від того, чи буде це десятихвилинна консультація, або реалізація складного багатоетапного проекту.

Оцінка майна експертом компанії виконується для будь-яких об’єктів, що належать приватним особам і організаціям різної форми власності. Це житлові будинки, офісні приміщення, складські, виробничі, торговельні, готельні комплекси, гаражі, земельні ділянки та інша нерухомість, включаючи проблемні об’єкти незавершеного будівництва. Ми працюємо по всій Україні і враховуємо в роботі регіональну специфіку. Звертайтеся прямо зараз!

76
18.09.2019
З питань експертної оцінки майна:Наталія СвиридоваЮрист консультант
098-500-50-00

Завдяки масштабам FORTECO (відділення представлені у всіх регіонах України), Ми пропонуємо максимально гнучкі тарифи за напрямом «експертна оцінка квартир, будинків, земельних ділянок Київ (Україна)», що дозволяє утримувати найнижчі ціни на послуги оцінки нерухомості та землі серед оціночних компаній країни.

Блог

Що вибрати: дарчу або заповіт

Що вибрати: дарчу або заповіт

Досить часто власники нерухомості або будь-якого іншого цінного майна, маючи родичів і…

Навіщо робити оцінку нерухомості: головні особливості і методи

Навіщо робити оцінку нерухомості: головні особливості і методи

Послуга оцінки нерухомості в Києві – це досить поширений і затребуваний сервіс,…

Переоформлення квартири без власника: чи реально це?

Переоформлення квартири без власника: чи реально це?

Трапляється, що необхідно переоформити житло, провести оцінку майна і отримати документи, але…

Оренда земельної ділянки: що неодмінно має бути в договорі?

Оренда земельної ділянки: що неодмінно має бути в договорі?

Одним з видів додаткового заробітку українців, що здають в оренду земельні паї,…

Продаж квартири в 2019 році: які документи необхідно зібрати?

Продаж квартири в 2019 році: які документи необхідно зібрати?

Плануючи виставити на продаж об’єкт нерухомості, варто заздалегідь підготувати пакет документів і…