Зворотній дзвінок
Всеукраїнська Незалежна Оціночна Компанія Фортеко

Всеукраїнська Незалежна Оціночна Компанія Фортеко

Як знос об’єкта нерухомості позначається на її вартості?

Не секрет, що все матеріальне зношується, в тому числі, і об’єкти нерухомості. Знос – це один з найважливіших факторів, що впливають на ціну майна. Його повною мірою не можна визначити «на око». Завжди є нюанси, які можна виявити і представити в якості важливого аргументу при покупці, якщо замовити оцінку майна експерту, що готовий видати відповідний висновок. Він візьме до уваги різні види зносу, кожен з яких в результаті впливає на ціну.

Що розуміти під зносом об’єкта нерухомості?

Знос об’єкта нерухомості варто розуміти як зменшення його вартості, що може бути обумовлене різними факторами. Всім зрозуміло, що будь-яке майно має граничний термін експлуатації, а значить, чим старше будівля, тим нижче його ціна. Проте, не все так однозначно. Навіть оцінка майна онлайн, тобто без виїзду на об’єкт, якщо її проводить фахівець, дозволяє визначити вік будівлі, а вірніше, кілька видів вікових груп:

  • хронологічний вік;
  • фізичний;
  • економічний;
  • ефективний.

З хронологічним віком все просто. Це період часу від здачі об’єкта в експлуатацію до моменту, коли проводиться оцінка майна експертом. Під фізичним віком мається на увазі термін, визначений на етапі проектування. Це досить тривалий часовий інтервал, протягом якого базові конструктивні і функціональні властивості будівлі будуть відповідати критеріям оцінки.

Важливим є також економічний вік, пов’язаний з періодом часу, протягом якого об’єкт нерухомості здатний приносити прибуток. На вартості нерухомості в значній мірі позначається ефективний вік, який визначається, виходячи з хронічного віку і економічних показників, які впливають на ціну.

Зрозуміло, що в міру експлуатації об’єкта його фізичний стан погіршується, але, крім цього, на вартість нерухомості впливають різнопланові зовнішні чинники, пов’язані з ринковою ситуацією, особливостями законодавства, пов’язаного із використанням певних будівель, перспективами розвитку території і так далі. Оцінка вартості майна з урахуванням його зносу і віку передбачає аналіз всіх цих чинників.

Види зносу нерухомості і їх вплив на вартість

Фізичний вік будівлі не завжди відповідає його реальному зносу, оскільки багато що залежить від особливостей експлуатації і всіляких факторів кліматичного і навіть техногенного характеру. Реальний фізичний знос обов’язково береться до уваги при оцінці та визначенні вартості.

Другий вид – це знос економічний, під яким розуміється різке падіння вартості майна, тобто знецінення нерухомості під впливом соціально-економічних, політичних або екологічних факторів. Оцінка майна в Україні з цієї точки зору набуває особливого значення.

Експертами також враховується функціональний знос будівлі. Під цим мається на увазі неминуче зниження ціни через моральне старіння, тобто невідповідності будівлі сучасним вимогам, обумовленим технічним прогресом і появою більш актуальних, технологічних і менш витратних рішень.

Досить часто можна зустріти таке поняття, як накопичений знос, тобто сукупність всіх видів, про які йшлося вище. З іншого боку, експерти також оцінюють можливість та затратність усунення даного зносу. Це поняття стає актуальним, коли мова йде про економічну доцільність реконструкції, модернізації або ремонту об’єкта нерухомості.

У багатьох випадках незалежна експертна оцінка майна допомагає не тільки вигідно купити, але і швидко продати об’єкт нерухомості, визначивши оптимальну вартість, а також прийняти рішення про його знесення або реконструкцію. Ціна оцінки майна в Україні не настільки висока в порівнянні з цінністю цієї процедури, що дозволяє визначити реальний знос з урахуванням всієї сукупності факторів, які можуть правильно проаналізувати тільки професіонали.

Про послугу

Скориставшись послугами компанії «Фортеко Україна», ви можете бути впевнені в професійному виконанні роботи незалежно від того, чи буде це десятихвилинна консультація, або реалізація складного багатоетапного проекту.

Оцінка майна експертом компанії виконується для будь-яких об’єктів, що належать приватним особам або організаціям різної форми власності. Це житлові будинки, офісні приміщення, складські, виробничі, торговельні, готельні комплекси, гаражі, земельні ділянки та інша нерухомість, включаючи проблемні об’єкти незавершеного будівництва. Ми працюємо по всій Україні і враховуємо в роботі регіональну специфіку. Звертайтеся прямо зараз!


57
03.09.2019
З питань експертної оцінки майна:Наталія СвиридоваЮрист консультант
098-500-50-00

Завдяки масштабам FORTECO (відділення представлені у всіх регіонах України), Ми пропонуємо максимально гнучкі тарифи за напрямом «експертна оцінка квартир, будинків, земельних ділянок Київ (Україна)», що дозволяє утримувати найнижчі ціни на послуги оцінки нерухомості та землі серед оціночних компаній країни.

Блог

Що вибрати: дарчу або заповіт

Що вибрати: дарчу або заповіт

Досить часто власники нерухомості або будь-якого іншого цінного майна, маючи родичів і…

Навіщо робити оцінку нерухомості: головні особливості і методи

Навіщо робити оцінку нерухомості: головні особливості і методи

Послуга оцінки нерухомості в Києві – це досить поширений і затребуваний сервіс,…

Переоформлення квартири без власника: чи реально це?

Переоформлення квартири без власника: чи реально це?

Трапляється, що необхідно переоформити житло, провести оцінку майна і отримати документи, але…

Оренда земельної ділянки: що неодмінно має бути в договорі?

Оренда земельної ділянки: що неодмінно має бути в договорі?

Одним з видів додаткового заробітку українців, що здають в оренду земельні паї,…

Продаж квартири в 2019 році: які документи необхідно зібрати?

Продаж квартири в 2019 році: які документи необхідно зібрати?

Плануючи виставити на продаж об’єкт нерухомості, варто заздалегідь підготувати пакет документів і…