Зворотній дзвінок
Всеукраїнська Незалежна Оціночна Компанія Фортеко

Всеукраїнська Незалежна Оціночна Компанія Фортеко

Оцінка панельних будинків: які переваги і недоліки мають значення?

Поняття «панельні будинки» зустрічається в будівництві дуже часто, що не дивно, оскільки такі об’єкти нерухомості продовжують активно зводитися на пострадянському просторі. Сам же термін походить від німецького «plattenbauten», що перекладається як «будинок з плит». В Європі і, зокрема, у Східній Німеччині, вони зустрічаються дуже часто. Не дивно, що затребувана і така послуга, як незалежна експертна оцінка панельної нерухомості.

Особливості та типи панельних будинків

Панельні будинки мають істотні конструктивні відмінності від інших видів об’єктів. Вони збираються з виготовлених промисловим способом залізобетонних панелей, які доставляються на об’єкт з готовими віконними і дверними отворами.

При оцінці майна експерт неодмінно враховує тип панельних будинків, виходячи із загальноприйнятої класифікації. Вони різняться в залежності від способу будівництва і виду панелей. В даний час активно використовуються:

  • великопанельне будівництво, тобто зведення об’єкта нерухомості з використанням великих панелей, що одночасно виконують функції стін і несучих конструкцій;
  • каркасно-панельне будівництво, при якому основну несучу навантаження несе каркас, а панелям відводиться роль огороджувальних конструкцій.

Будинки можуть зводитись з одношарових панелей з легкого залізобетону або з бетону конструктивних марок або з так званих сендвіч-панелей. Ці багатошарові плити виготовляються з жорсткого матеріалу з внутрішнім шаром утеплювача методом холодного і гарячого пресування.

Сучасне панельне житло: переваги і недоліки

Сучасні панельні будинки суттєво відрізняються від об’єктів нерухомості, які зводилися в радянський період. В даний час велика увага приділяється турботі про навколишнє середовище і здоров’я людини, і панелі нового типу, безсумнівно, є більш екологічними. На відміну від старих сірих майже однотипних «панельок», в сучасних будинках втілюються різноманітні архітектурні рішення, а крім того, вони мають поліпшені експлуатаційні характеристики.

У переважній більшості випадків будинки панельного типу відносяться до бюджетної нерухомості, яку прийнято називати житлом економ-класу. Ціна квартири в такий багатоповерхівці буде як мінімум на 15% нижче, ніж вартість житла в цегляних або монолітно-каркасних будинках.

Серед переваг будинків такого типу, крім прийнятної ціни, варто виділити швидкість будівництва і якість, що контролюється вже на етапі виробництва панелей в заводських умовах.

Наприклад, сучасний будинок в 25 поверхів нескладно звести менше ніж за рік зі стовідсотковим дотриманням технології. При цьому на будівництво стін піде близько трьох місяців, а час, що залишився знадобиться на прокладку інженерних мереж та виконання оздоблювальних робіт. Таким чином, купивши квартиру в панельному будинку, можна заощадити ще й на ремонті, оскільки не доведеться вирівнювати стіни.

Головними недоліками панельних будинків є слабка тепло- і шумоізоляція. При оцінці такої нерухомості обов’язково оцінюється наявність утеплення від забудовника. Це важливо, тому що, якщо при будівництві не виконувалися ізоляційні роботи з використанням сучасних матеріалів і технологій, потім доводиться нести витрати на самостійне забезпечення оптимального мікроклімату. Переваги і вади конкретних панельних будинків можна визначити в процесі професійної оцінки майна.

Про послугу

Скориставшись послугами компанії «Фортеко Україна», ви можете бути впевнені в професійному виконанні роботи незалежно від того, чи буде це десятихвилинна консультація, або реалізація складного багатоетапного проекту.

Оцінка майна експертом компанії виконується для будь-яких об’єктів, що належать приватним особам або організаціям різної форми власності. Це житлові будинки, офісні приміщення, складські, виробничі, торгівельні, готельні комплекси, гаражі, земельні ділянки та інша нерухомість, включаючи проблемні об’єкти незавершеного будівництва. Ми працюємо по всій Україні і враховуємо в роботі регіональну специфіку. Звертайтеся прямо зараз!

20
02.09.2019
З питань експертної оцінки майна:Наталія СвиридоваЮрист консультант
098-500-50-00

Завдяки масштабам FORTECO (відділення представлені у всіх регіонах України), Ми пропонуємо максимально гнучкі тарифи за напрямом «експертна оцінка квартир, будинків, земельних ділянок Київ (Україна)», що дозволяє утримувати найнижчі ціни на послуги оцінки нерухомості та землі серед оціночних компаній країни.

Блог

Що вибрати: дарчу або заповіт

Що вибрати: дарчу або заповіт

Досить часто власники нерухомості або будь-якого іншого цінного майна, маючи родичів і…

Навіщо робити оцінку нерухомості: головні особливості і методи

Навіщо робити оцінку нерухомості: головні особливості і методи

Послуга оцінки нерухомості в Києві – це досить поширений і затребуваний сервіс,…

Переоформлення квартири без власника: чи реально це?

Переоформлення квартири без власника: чи реально це?

Трапляється, що необхідно переоформити житло, провести оцінку майна і отримати документи, але…

Оренда земельної ділянки: що неодмінно має бути в договорі?

Оренда земельної ділянки: що неодмінно має бути в договорі?

Одним з видів додаткового заробітку українців, що здають в оренду земельні паї,…

Продаж квартири в 2019 році: які документи необхідно зібрати?

Продаж квартири в 2019 році: які документи необхідно зібрати?

Плануючи виставити на продаж об’єкт нерухомості, варто заздалегідь підготувати пакет документів і…