Зворотній дзвінок
Всеукраїнська Незалежна Оціночна Компанія Фортеко

Всеукраїнська Незалежна Оціночна Компанія Фортеко

Договір дарування замість купівлі-продажу: погоджуватися чи не ризикувати?

Пропозиції про підписання дарчої замість укладання повноцінного договору купівлі-продажу зустрічаються нерідко. Це може бути вигідно з точки зору економії часу і грошей, але пов’язане з істотними ризиками.

Чому пропонуються «підміни договору»

Підписання дарчої часто ініціюють продавці, які бажають уникнути виплати вельми істотного податку на прибуток. Наприклад, якщо нерухомість придбана менше трьох років тому, внесок в бюджет є обов’язковим. Коли майно відчужується юридичною особою, йому доводиться включати прибуток в податкові звіти, і тому існує велика спокуса уникнути істотних виплат.

Дарча може виявитися більш прийнятною і для покупця, якщо він, наприклад, націлений на розлучення. Справа в тому, що все, нажите в період шлюбу, вважається спільно нажитим майном. Щоб уникнути подальшого розділу, покупець просить погодитися на підписання договору дарування.

Однак, фахівці з великим досвідом попереджають: в переважній більшості випадків більш безпечною і доцільною є нормальна експертна оцінка майна та підписання того договору, який стовідсотково відповідає реальності.

Важливі рекомендації

Купуючи нерухомість за реальні гроші, варто все ж фіксувати в договорі факт купівлі-продажу і точну суму, яка вноситься на рахунок продавця. Це найбезпечніше рішення. Якщо ж підміняти договір дарчою, будь-який судовий прецедент може створити величезну кількість проблем. Справа в тому, що доведеться добувати розписки, які невідомо як будуть прийняті судом, а при укладенні договору дарування не між близькими родичами податків все одно не уникнути. І оцінка майна в Україні в таких випадках проводиться обов’язково.

У всіх випадках правило дуже просте: укладаючи будь-який договір, завжди необхідно думати, що буде, якщо доведеться його розривати. Справа в тому, що в цьому випадку кожна зі сторін отримає лише те, що мала до угоди. Якщо квартира саме продана, покупець повертає гроші, а продавець – нерухомість. Коли мав місце договір дарування, людина, в реальності витративши чимало грошей, в результаті залишається ні з чим.

Треба зауважити також, що розірвати договір дарування вкрай складно, і для цього потрібні дуже вагомі підстави, і одним з них може стати саме підміна, тобто підписання дарчої замість укладення договору купівлі-продажу.

Що робити для мінімазації податків

Юристи та кваліфіковані бухгалтери неодмінно прийдуть на допомогу у вирішенні завдання зменшення податку на прибуток, що обчислюється на основі висновку про оцінку майна експертом. У деяких випадках доцільно в договорі купівлі-продажу вказати витрати на так звані невід’ємні поліпшення, тобто розбити загальну суму на дві частини і сплатити податок з тієї, яка стосується безпосередньо придбання нерухомості.

У випадках майбутнього розлучення має сенс наполягати на укладенні до угоди шлюбного контракту, в якому буде вказано, що нерухомість залишиться у власності чоловіка, який одноосібно вклався в її придбання. Це набагато краще, ніж ризикувати з дарчою. Якщо все ж вирішуватися піти на такий крок, треба проявляти граничну пильність, щоб згодом не залишитися і без грошей, і без житла.

Про послугу

Скориставшись послугами компанії «Фортеко Україна», ви можете бути впевнені в професійному виконанні роботи незалежно від того, чи буде це десятихвилинна консультація, або реалізація складного багатоетапного проекту.

Оцінка майна експертом компанії виконується для будь-яких об’єктів, що належать приватним особам і організаціям різної форми власності. Це житлові будинки, офісні приміщення, складські, виробничі, торговельні, готельні комплекси, гаражі, земельні ділянки та інша нерухомість, включаючи проблемні об’єкти незавершеного будівництва. Ми працюємо по всій Україні і враховуємо в роботі регіональну специфіку. Звертайтеся прямо зараз!

19
11.10.2019
З питань експертної оцінки майна:Наталія СвиридоваЮрист консультант
098-500-50-00

Завдяки масштабам FORTECO (відділення представлені у всіх регіонах України), Ми пропонуємо максимально гнучкі тарифи за напрямом «експертна оцінка квартир, будинків, земельних ділянок Київ (Україна)», що дозволяє утримувати найнижчі ціни на послуги оцінки нерухомості та землі серед оціночних компаній країни.

Блог

Що вибрати: дарчу або заповіт

Що вибрати: дарчу або заповіт

Досить часто власники нерухомості або будь-якого іншого цінного майна, маючи родичів і…

Навіщо робити оцінку нерухомості: головні особливості і методи

Навіщо робити оцінку нерухомості: головні особливості і методи

Послуга оцінки нерухомості в Києві – це досить поширений і затребуваний сервіс,…

Переоформлення квартири без власника: чи реально це?

Переоформлення квартири без власника: чи реально це?

Трапляється, що необхідно переоформити житло, провести оцінку майна і отримати документи, але…

Оренда земельної ділянки: що неодмінно має бути в договорі?

Оренда земельної ділянки: що неодмінно має бути в договорі?

Одним з видів додаткового заробітку українців, що здають в оренду земельні паї,…

Продаж квартири в 2019 році: які документи необхідно зібрати?

Продаж квартири в 2019 році: які документи необхідно зібрати?

Плануючи виставити на продаж об’єкт нерухомості, варто заздалегідь підготувати пакет документів і…